Kalifiye Orman İşçileri Yetişecek

Ege Orman Vakfı ve Uluslararası Lions 118 R Yönetim Çevresi yaptıkları iş birliği ile orman fidanı ve süs bitkileri yetiştiriciliği ve kalifiye orman işçiliği eğitimleri gerçekleştirecek. Eğitim programı için Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Perihan Öztürk ve Uluslararası Lions 118 R Yönetim Çevresi Genel Yönetmeni Teoman Akçalı protokol imzaladı. Protokol imza törenine Uluslararası Lions 118 R Yönetim Çevresi Kadın Emeği ve Geliştirme Koordinatörü Vildan Yıldıran, Yönetim Çevresi Sekreteri Belgin Başer, İzmir Bahar Lions Kulübü Başkanı Hatice Güleç ve Kulüp Üyesi ve Çevre ve Proje Komite Başkanı Nadide Şele, İzmir Kordon Lions Kulübü Başkanı Ali Erdem Beyli katıldı.

Protokol imza töreninde konuşan Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Perihan Öztürk: “ Uluslararası Lions 118 R Yönetim Çevresi geçmiş yıllardan bu yana gerek ağaçlandırma gerek eğitim projelerimize sürdürülebilir olarak destek verdi. Bugün de yeni bir projede kendileri ile iş birliği yapmaktan dolayı çok mutluyuz. İlk eğitimimizi önümüzdeki günlerde Torbalı  Dağkızılca Köyü’nde Bahar Lions Kulübü ve Kordon Lions Kulübü katkıları ile gerçekleştireceğiz. Orman fidanı ve süs bitkileri yetiştiriciliği ve kalifiye orman işçiliği eğitimlerimiz ile, orman köylerinde yaşayan kadınların eğitim düzeylerinin geliştirilmesi, beceri kazanma ve nitelik arttırma yoluyla ekonomik, sosyal ve kültürel yönden gelişmelerine destek olmayı amaçlıyoruz. Teorik ve uygulamalı olarak verilecek eğitimlerimizi tamamlayan katılımcılarımız sertifika almaya hak kazanacaklar. Desteklerinden dolayı Lions camiasına tekrar teşekkür ediyorum. ” dedi.

Uluslararası Lions 118 R Yönetim Çevresi Genel Yönetmeni Teoman Akçalı ‘’ Lions Kulüpleri olarak temel amacımız topluma hizmet etmek. Amacımız ile uyumlu böyle anlamlı bir projenin içinde olmaktan dolayı biz de çok mutluyuz.. Orman fidanı ve süs bitkileri yetiştiriciliği ve kalifiye orman işçiliği eğitimleri ile yerel halkın eğitilerek istihdam olanaklarının artırılması aynı zamanda yerel halka ve yöreye önderlik edilmesi, model oluşturması hedefleniyor. İlk eğitimimiz İzmir Bahar Lions Kulübümüz ve İzmir Kordon Lions Kulübümüzün destekleri ile gerçekleşecek. Kulüplerimize ve Ege Orman Vakfı’na çok teşekkür ediyorum. Eğitimlerimizin uzun soluklu olmasını diliyorum.” diye konuştu.

118 R Yönetim Çevresi Kadin Emeği ve Beceri Geliştirme Koordinatörü Vildan Yıldıran’ da “Koordinasyonumda yürütülecek olan projede İzmir Bahar Lions Kulübu ve İzmir Kordon Lions Kulübü katkıda bulunan ilk kulüpler oldu, projemiz 118 R Ýönetim.Cevresi’ndeki diğer kulüplerimizce de uygulanacak.”dedi.