EGE ORMAN VAKFI

Ormanlar Yaşasın Diye

Ege Orman Vakfı, orman alanlarının verimli şekilde kullanılarak sürdürülebilirliğinin sağlanması, yeni orman alanlarının oluşturulması, orman yangınları, arazi bozulumu, çölleşme, sel havzası iyileştirme, su varlıklarının korunması ,iklim krizi , biyoçeşitliliğin korunması, kırsal kalkınma, sıfır karbon ekonomisi, düşük karbon salımı teknolojilerinin adaptasyonu, yenilenebilir enerji ve enerji verimliliğinin yaygınlaştırılması için uygulamalar ve eğitimlerle kamu duyarlılığının arttırılması, değerler ve davranışlarda olumlu değişiklikler oluşturarak yaşadıkları doğanın sürdürülebilirliğine katkı sağlamak için çalışmaktadır.

Ege Orman Vakfı olarak kurulduğumuz 1995 yılından bu yana eğitimler vermekteyiz. Bu eğitimlerimizi İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan iş birliği kapsamında gerçekleştirmekteyiz. Gönüllü eğitmenlerimizle birlikte okullarda ve doğada verilen eğitimlerde her yıl ortalama 25 bin kişiye ulaşmaktayız.

Daha fazla çocuğa bu eğitimleri ulaştırabilmemiz için bize destek olmak ister misiniz?

Yapacağınız “Eğitime Katkı Bağışı”; eğitim faaliyetlerinin planlanması, programlanması, eğitim materyallerinin temini, uygulanması ve eğitim verilmesi ile sivil toplum kapasitemizin ve rolümüzün güçlendirilmesi konularında kullanılacak ve daha fazla doğa bilinci gelişmiş, doğayı koruyan çocukların yetişmesine destek sağlayacaktır.

Eğitim Bağışı

Yapacağınız “Eğitime Katkı Bağışı” ile eğitim faaliyetlerinin planlanması, programlanması, eğitim materyallerinin temini, uygulanması ve eğitim verilmesi ile sivil toplum kapasitemizin ve rolümüzün güçlendirilmesi konularında kullanılacak ve daha fazla doğa bilinci gelişmiş, doğayı koruyan çocukların yetişmesini sağlayacaktır.

Daha fazla çocuğa bu eğitimleri ulaştırabilmemiz için şimdi desteğinize ihtiyacımız var.