Ormanlar Yaşasın Diye

ORMANI SEVGİ ve BİLGİ KORUR

İnsan , varolduğu ilk günden bu yana kendisine yaşam veren her şeyi doğadan aldı. Bugün cismen doğadan kopuk yaşadığımız şehirlerde bile hayat tümüyle doğadan besleniyor. Soluduğumuz temiz havayı, yediğimiz her lokmayı ve içtiğimiz her yudum suyu doğa sessizce bizim için üretiyor.

Ne yazık ki!!! İçinde bulunduğumuz çağda insan doğanın yaşam için önemini unuttu ve onu tarihte hiç görülmemiş bir hızla yok ediyor.

Bu nedenle binlerce canlı türü, ormanlar, nehirler, bozkırlar, su kaynakları, mevsimler sonuç olarak insanın kendi geleceği tehlike altında Doğanın yaşaması için harekete geçme artık her bir insan için nefes alıp vermek kadar önemli.


Doğa iyiyse biz de iyiyiz. Doğa biziz...

Doğaya uygun yaşayan, sosyal sorumluluğu gelişmiş, doğadan aldığını doğaya veren bireylerin gelişimine katkı da bulunmak amacıyla kurulduğu 1995 yılından bu yana Ege Orman Vakfı eğitim çalışmalarını sürdürmektedir.

Gönüllü eğitmenlerimizle birlikte çeşitli topluluklara ve okullara 2009 yılında birebir verilen konferanslarla 25 bin kişiye ulaşılmıştır. Her yıl olduğu gibi “Gelecek Kuşaklar Orman yok Demesin” konulu düzenlenen yarışmalarla sosyal farkındalığın artırılmasına katkı da bulunulmuştur.

Çevreye ve yok olan yeşil değerlerimize sahip çıkmak adına yaptığımız çalışmalara destek veren tüm doğa dostlarına şükranlarımızı sunarız.


Sosyal Medyada Bizi İzleyin

Bizleri sosyal medyada da takip edebilirsiniz.

E-Bülten Kayıt

Güncel haberlerimizi takip etmek ister misiniz?

Ege Orman Vakfı Danışma Hattı

Sormak istediklerinizi ya da merak ettikleriniz için bizi arayın.

Yukarı Çık