Başkan'ın Mesajı

Ege Orman Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı CEM BAKİOĞLU

Sayın Doğa Dostu,

Küresel iklim değişikliği ile mücadelede; karbon salımlarını azaltıcı düşük karbonlu ekonomiye geçiş yolunda sanayi dünyasının, hükümetlerin, yerel yönetimlerin ve bireylerin süreçte öncü olmasına ve aktif rol alması gerektiğine inanıyorum.

Sürdürülebilirlik prensipleri çerçevesinde; üretim ve tüketim şekil ve alışkanlıklarında bir değişim ve dönüşüme ihtiyaç olduğu bilincinin toplumun her kesiminde yerleşmesi gerekmektedir. Bu da ancak bireylerin ve kurumların sorumluluk almaları ve katılımları ile mümkündür. Bu süreçte, sivil toplum örgütleri ve özel sektör, yerel yönetimler, bireyler arasındaki işbirliği ve dayanışma azami önem arz etmektedir.

Devamı
Ege Orman Vakfı tanıtım filmimizi izleyin
gelin doğayı hep birlikte koruyalım...

Ege Orman Vakfı Tanıtım filmi

Cem Bakioğlu 1995 yılında, aşırı kentleşme ve orman yangınları yüzünden çoraklaşan İzmir’in görünümünü kurtarmaya girişmiştir. Bakioğlu Şirketler Grubu seferber edilerek, Adnan Menderes Havalimanı yakınında 70 hektarlık bir alanda 40 bin fidandan oluşan Bakioğlu Ormanı kurulmuştur. Ormanın fidan dikme törenine katılan iki bin doğa sever, Cem Bakioğlu’nun Ege Orman Vakfı’nı kurmasını sağlayan sinerjiyi oluşturmuştur.

DİĞER VİDEOLAR

Vakıf Başkanı'nın Kaleminden Ege Orman Vakfı
Cem BAKİOĞLU

Vakıf Başkanı'nın Kaleminden Ege Orman Vakfı

Ege Orman Vakfı; Yönetim Kurulu Başkanı olduğum Bakioğlu Holding kuruluşlarının katkıları ile 1995 yılında kurulduğu günden bu yana ülkemizin orman varlığına katkıda bulunmayı sürdürüyor.

Kataloğu Görüntüle

Gönülden Ürünler

Gönüllülerimizin emekleri ile üretilen ve fidana dönüşen keçe çalışmalarımız hediyelerinizde en güzel alternatif olacaktır.

TÜM ÜRÜNLER

Sosyal Medyada Bizi İzleyin

Bizleri sosyal medyada da takip edebilirsiniz.

E-Bülten Kayıt

Güncel haberlerimizi takip etmek ister misiniz?

Ege Orman Vakfı Danışma Hattı

Sormak istediklerinizi ya da merak ettikleriniz için bizi arayın.

Yukarı Çık