Eğitim Çalışmaları

“ORMANLAR YAŞASIN DİYE”

İl Milli Egitim Müdürlükleri, Belediyeler, Orman Bölge Müdürlügü ile ortak yapilan çalismalar kapsaminda her yil okullarda egitim, agaçlandirma ve çevre proje çalismalari gerçeklestirmekteyiz. (8 Eylül 2015 Salı)

Haberin Devamı >

“DOĞAYI SEVİYORUM” OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROJESİ

2013-2014 yıllarını kapsayan eğitim projesi Okul Öncesi Eğitim Derneği ile Ege Orman Vakfı işbirliğinde okul öncesi eğitim kurumlarında ormanların önemi, geri dönüşüm ve orman yangınları konularında toplam 8000 çocuğa eğitim verildi. 5000 fidanlık ko (8 Eylül 2015 Salı)

Haberin Devamı >

İklim Dostu İZMİR İçin Harekete Geç!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ege Orman Vakfı ile işbirliği yaparak bir ay içinde 21 okulda 1700 öğrenciye ulaştı. “İklim dostu İzmir için harekete geç” sloganıyla yürütülen eğitim çalışmalarında bilinçli enerji kullanımı için farkındalık hedefleniyor (8 Eylül 2015 Salı)

Haberin Devamı >

ORMANDA UYGULAMALI EĞİTİM

Ege Çağdaş Eğitim Vakfının Yamanlar ve Altındağ semtlerinde bulunan Eğitim Merkezlerindeki yaz okulu öğrencilerine ormanda uygulamalı İki aşamalı eğitim programı yapıldı. (8 Eylül 2015 Salı)

Haberin Devamı >

BAYINDIR BELEDİYESİ GERİ DÖNÜŞÜM PROJESİ

1000 Kişiye Eğitim (8 Eylül 2015 Salı)

Haberin Devamı >

DİKİLİ BİR AĞACIM OLSUN PROJESİ

Aydın Bahçeşehir Kolejindeki tüm öğrencilerine İnteraktif bilgilendirme ve farkındalık eğitimi yapılarak, okulları adına oluşturulan korunun son fidanları öğrencilerle fidan dikilerek proje tamamlandı. (8 Eylül 2015 Salı)

Haberin Devamı >

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DOĞA SÖYLEŞİLERİ

2014- 2015 yıllarını kapsayan doğa söyleşileri projesi kapsamında yaz aylarında çocukları ve yetişkinleri kapsayan Toros, Gaziemir, Karabağlar, Çamdibi, EVKA 4, EVKA 1, Özdere, Menderes Eğitim Birimleri Yaz Okulları Eğitimleri yapıldı. (8 Eylül 2015 Salı)

Haberin Devamı >

EGE ORMAN VAKFI - SAİNT-JOSEF LİSESİ “ATIKTAN ORMANLAR” GERİ DÖNÜŞÜM PROJESİ

Proje Amacı; Saint-Josef Lisesi Okullarında geri dönüşebilen atıkların kaynağında toplanması, sınıflara ayrılması geçici depolanması, ardından da değerlendirilmesi ve sonucunda sıfır atık üreten okullar oluşturmak. (8 Eylül 2015 Salı)

Haberin Devamı >

PROJE EĞİTİMLERİ

Proje ekibi ve eğitimcilerle birlikte eğitim materyalleri hazırlanarak Tesis civarındaki okullar ve yerel halk başta olmak üzere İzmir ve İlçelerinde yenilenebilir enerji konusunda verilen eğitimlerde dağıtılması gerçekleştirildi. (8 Eylül 2015 Salı)

Haberin Devamı >
1

Eğitim Kitapçıkları
Küresel Isınma, Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Enerji Verimliliği (2015) Dosyayı İndir
Ormanlar Yaşam Kaynağıdır Dosyayı İndir
Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Dosyayı İndir
Eğitim Çalışmaları


Sosyal Medyada Bizi İzleyin

Bizleri sosyal medyada da takip edebilirsiniz.

E-Bülten Kayıt

Güncel haberlerimizi takip etmek ister misiniz?

Ege Orman Vakfı Danışma Hattı

Sormak istediklerinizi ya da merak ettikleriniz için bizi arayın.

Yukarı Çık