Haberler

Ekoloji eğitimlerimiz devam ediyor


Özel Ege Alsancak Koleji 5. sınıf öğrencilerine, Eğitim Sorumlularımız tarafından İzmir Orman Bölge Müdürlüğü Eğitim Merkezi Buca Tınaztepe Mevkii Ormanları’nda “Doğa Temelli Ekoloji Eğitimi” verildi.

Eğitime katılan öğrenciler ilk olarak  doğanın içinde, drama etkinliğine katıldılar.  Eğitim Sorumlularımızın yaptığı sunum ile ormanlarımız konusunda bilinçlendiler, bez torba boyama atölyesi ile eğlendiler, ormanda yapılan yürüyüş sırasında ekoloji eğitimi aldılar.

Doğa Temelli Ekoloji Eğitimimiz hakkında: Doğa’yı seven ve koruyan nesiller yetiştirmek amacı ile Ege Orman Vakfı  olarak İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile yaptığımız işbirliği kapsamında tüm İl ve İlçelerdeki okullarda doğa eğitimleri veriyoruz.  İnanıyoruz ki çocuklar doğayı tanımadan sevemez, önemini bilmeden koruyamaz. Ağacın- ormanın bizim için yaşam kaynağı olan bir mucize olduğunu anlatmaya, içselleştirmeye, yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. “Ormanlar Yaşasın Diye” içeriğinde verilen Doğa Temelli Ekoloji Eğitimi öncelikle öğrenciler olmak üzere, toplumun her kesiminden katılan bireylere, doğanın korunması amacıyla gerekli olan bilgi ve deneyimleri teorik ve uygulamalı olarak aktararak ekosistemlere odaklı bir eğitimi içermektedir. Öğrenciler eğitim boyunca parçası olduğu doğanın sonsuz ve sürekli yenilenen yapısına ait yaşına uygun bilgiler edinmektedir. Bu eğitim programı; çocukların ve onların yetiştiricisi olan öğretmen ve ebeveynlerinin doğada eğitime ilgisini çekmek, ekosistemle ve ekoloji ile tanıştırarak kolay anlaşılır ve eğlenceli bir şekilde çevresel konuları doğanın içinde katılımcı merkezli interaktif sunarak, drama, energiser, atölye çalışmaları ile içselleştirmelerini sağlayarak doğayı korumaları amacıyla geliştirilmiştir. Doğaseverlerimiz eğitim çalışmalarımızı destekleyerek bir çocuğun doğa eğitimine katkıda bulunabilirler. Doğa Eğitimlerimizi desteklemek isteyenler Vakfın 463 80 80 ve 464 51 60 numaralı telefonlarından ya da www.egeorman.org.tr adresinden ayrıntılı bilgi alabilirler. 


(6 Mart 2019 Çarşamba)
< Tüm Haberler

Sosyal Medyada Bizi İzleyin

Bizleri sosyal medyada da takip edebilirsiniz.

E-Bülten Kayıt

Güncel haberlerimizi takip etmek ister misiniz?

Ege Orman Vakfı Danışma Hattı

Sormak istediklerinizi ya da merak ettikleriniz için bizi arayın.

Yukarı Çık