Projeler

Sıfır Karbon Noktası Projesi


Hagat Bogı-J Oğrenme, Mesleki Eğitim ve Geliştirme Derneği, Ege Orman Vakfı ve

Almanya'da bulunan RENAC Energg & Climate gGmbH ortaklığında, Karşıyaka

Belediyesi İştirakçiliğinde, Türkiye ve AB Arasında Sivil Toplum Diyaloğu (CSDV) Hibe Programı kapsamında başvurulan "Zero Carbon Point” isimli proje, hibe desteği almaya hak kazanmıştır.

Proje ortağı olan RENAC Energg & Climate gGmbH, başta Almanga olmak üzere genilenebilir enerji ve enerji verimliliği eğitimi konularında dünya çapında faaliyet gösteren bir Sivil Toplum kWUIUŞUdUr.

12 ay sürecek proje kapsamında İzmir ili Karşıyaka ilçesi Evrensel Çocuk Müzesi Kampüsünde kurulacak olan Sıfır Karbon Noktası'nın eğitim bölümünde iklim değişikliği ile mücadele, sürdürülebilir enerji kaynakları, sıfır karbon ekonomisi, atık gönetimi ve geşil ekonomi konularında AB üye ülkelerinde uygulanan eğitim programları ve eğitim materyallerinin Türk eğitim sistemine adaptasyonu sağlanacaktır.

Sera gazı emisyonlarının azaltımına katkıda bulunacak faaliyetlerin gerinde gözlemlenmesi, genilenebilir enerji sektöründeki bileşenlerin gaşam alanlarına entegrasyonu ve doğal kaynakların verimli kullanılması konularında igi UggUIama örneklerinin sergileneceği projenin toplam bütçesi 210.453 Avro'dur.


< Tüm Projeler

Sosyal Medyada Bizi İzleyin

Bizleri sosyal medyada da takip edebilirsiniz.

E-Bülten Kayıt

Güncel haberlerimizi takip etmek ister misiniz?

Ege Orman Vakfı Danışma Hattı

Sormak istediklerinizi ya da merak ettikleriniz için bizi arayın.

Yukarı Çık