EGE ORMAN VAKFI

E-Atık - Atıktan Ormanlar

“Dönüştürelim Doğa Kazansın”

Elektrik ve Elektronik Eşya atıklarınızı geri dönüştürüyor, aynı zamanda Sizler ile yeni orman alanları oluşturuyor doğa eğitimi yapıyoruz.

Ülkemizde her yıl 500 bin ton elektronik atık çıkmakta, bu rakam her yıl yüzde 10 oranında artmaktadır.

Elektronik cihazların üretiminde; kurşun, kadmiyum, civa vb. gibi birçok ağır metal bulunmakta olup, atık haline gelmiş elektronik cihazların, çevre ve insan sağlığına etkilerini azaltmak için kaynağında ayrı toplanmaları ve geri dönüşüme kazandırılmaları önemlidir.
Projemizin hedefi; bireyler, sanayi ve iş dünyası başta olmak üzere elektronik atıkların geri dönüşümünü teşvik ederek, sürdürülebilir ve yaşanabilir bir çevre oluşturmaktır.
Proje kapsamında atık getirme noktalarında toplanacak olan, elektrik ve elektronik eşya (AEEE), metaller, ambalajlar (plastik bidon) geri dönüşüm ve geri kazanıma gönderilecektir. Bakanlık lisanslı şirketi olan Erbey Atık Yönetimi tarafından elektrik ve elektronik atıkların standartlara uygun bir şekilde geri dönüşümü sağlanacak, söz konusu atıkların içeriğinde bulunan civa, kurşun, fosfor, CFC gazı gibi zararlı maddeleri ayrıştırarak bertaraf edilecek, demir, bakır, alüminyum, plastik gibi malzemeleri de geri dönüştürerek ekonomiye kazandırılacaktır.

ATIKTAN ORMANLAR projesi “Dönüştürelim Doğa Kazansın” kampanyası iledoğa dostu bireyler ve kurumlardan gelen elektrik ve elektronik atıklar için Atık Yönetimi firması Ege Orman   Vakfı’na fidan ve doğa eğitimi bağışında bulunacaktır.
Dönüştür doğa kazansın kampanyası EOV için kaynak getirici bir proje olmasının yanında doğanın korunması için önemli bir adımdır.Kampanya kapsamında masaüstü ve diz üstü bilgisayar, cep telefonları ve tabletler, yazıcı ve monitörler, bilgisayar parçaları, görüntü ve müzik  sistemleri, elektrikli ve elektronik ev aletleri, kablo ve adaptörler gibi her türlü elektronik atık bağışlanabiliyor.

Ayrıntılı bilgi için 0 232 463 80 80 aranabilir, info@egeorman.org.tr mail gönderilebilir.

ATIKTAN ORMANLAR PROJESİ “Dönüştürelim Doğa Kazansın” Kampanyasına destek veren kişi, kurum ve şirketler sektörlerinde çevre dostu uygulamaları ile Türkiye’nin “yeşil ekonomi”, “Sıfır Atık” “geri dönüşüm ve geri kazanım” hedeflerinin öncülüğünü üstleneceklerdir.

ATIKTAN ORMANLAR PROJESİ “Dönüştürelim Doğa Kazansın” kampanyası için hep birlikte!

Yaşadığımız topluma, gelecek nesillere ve gezegenimize katkıda bulunmamız bilinci ve dileklerimiz ile …

EGE ORMAN VAKFI