Haberler

D.E.Ü. İşletme Fakültesi 4 yılda 5219 fidana can verdi


2018 yılında bağışlanan 1150 fidanla;  650 fidanlık 9 Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi 2018 Korusu ve 500 fidanlık Muharrem Özdemir Koruları oluşturuldu. Korularını ziyaret eden Fakülte öğretim üyeleri ve öğrencileri ağaçlandırma alanında çapa yaptı.

Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, Bergama-Kınık- Cumalı Köyü ağaçlandırma sahasında İzmir Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Gençol, '' D.E.Ü. İşletme Fakültesi ile işbirliğimiz 4 yıldır devam ediyor. Bu süreçte toplam  5219 fidana hayat verdiniz. Katkılarınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum.'' dedi.

9 Eylül İşletme Fakültesi' nden Profesör Doktor Canan Madran: “4 senedir Ege Orman Vakfı ile sistematik bir şekilde protokoller yaparak bu noktaya geldik. Siz öğrencilerimizin sayesinde bu kadar ilerledik. Çeşme, Torbalı, Urla, Tire her yerde sizin iziniz var. Fidan dikerek karbon salımımızı azaltmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimize de bu bilinci aşılıyoruz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, günün anısına plaket takdim etti. Ardından öğrenciler fidan dikti ve alanda çapa yaptı.


(1 Kasım 2018 Perşembe)
< Tüm Haberler

Sosyal Medyada Bizi İzleyin

Bizleri sosyal medyada da takip edebilirsiniz.

E-Bülten Kayıt

Güncel haberlerimizi takip etmek ister misiniz?

Ege Orman Vakfı Danışma Hattı

Sormak istediklerinizi ya da merak ettikleriniz için bizi arayın.

Yukarı Çık