Haberler

Gözde Akboğa Mutlu fidanlarda yaşayacak


Yaklaşık bir aylık evli iken, geçtiğimiz Haziran ayında geçirdiği ameliyat sonrası taburcu edilip aynı gün akşamında tekrar hastaneye kaldırılarak bir kez daha bıçak altına yatan ve kurtarılamayarak 24 Haziran 2017 tarihinde 30 yaşında iken vefat eden, Tuborg’da Satış Eğitim Uzmanı  Gözde Akboğa Mutlu anısına ailesi ve arkadaşları koru oluşturarak 255 sakız fidanına can verdi. Ege Orman Vakfı işbirliği ile Çeşme-Çiftlikköy sakız ağaçlandırma sahasında oluşturulan koruyu ziyaret eden merhumenin eşi Erdem Mutlu, annesi  Zeliha Akboğa, kardeşi Samet Akboğa, yakınları ve arkadaşları  son sakız fidanlarını Gözde anısına dikerken duygusal anlar yaşadı.

Ege Orman Vakfı Basın ve Halkla ilişkiler Sorumlusu Sırma Buğdaycı, katılımcılara Çeşme-Çiftlikköy sakız ağaçlandırma sahasında İzmir Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Buğdaycı, “Gözde Akboğa Mutlu fidanlarda yaşayacak. Yitirdiklerimizi fidanlarda yaşatma düşüncemize sahip çıkan tüm doğaseverlere teşekkür ederiz.” diyerek aileye plaket takdim etti.

Duygusal anlar yaşayan merhumenin annesi Zeliha Akboğa, “Gözde çok güzel yürekli bir çocuktu. Herkes onu çok severdi. Burada da beni gururlandırdı. Gözde anısına oluşturulan koruya destek veren herkese çok teşekkürler.' dedi.

Konuşmaların ardından fidanlar Gözde Akboğa Mutlu anısına toprakla buluşturuldu, can suları verildi.


(2 Nisan 2018 Pazartesi)
< Tüm Haberler

Sosyal Medyada Bizi İzleyin

Bizleri sosyal medyada da takip edebilirsiniz.

E-Bülten Kayıt

Güncel haberlerimizi takip etmek ister misiniz?

Ege Orman Vakfı Danışma Hattı

Sormak istediklerinizi ya da merak ettikleriniz için bizi arayın.

Yukarı Çık