Haberler

Oya Özgüç Aksoy 1605 fidanda yaşayacak


Geçirdiği rahatsızlık sonucu 30 Mart 2017 tarihinde 56 yaşında iken  vefat eden Oya Özgüç Aksoy anısına; eşi Mustafa Aksoy, ailesi ve arkadaşları Ege Orman Vakfı ile işbirliği yaparak koru oluşturdu. Seferihisar-Ürkmez ağaçlandırma sahasında oluşturulan 1605 fidanlık koruda fidan dikim töreni düzenlendi.

Törende konuşan Ege Orman Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Perihan Öztürk, Seferihisar-Ürkmez ağaçlandırma sahasında Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Öztürk, “Yitirdiklerimizi fidanlarda yaşatma düşüncemize sahip çıktığınız için sizlere teşekkür ediyoruz.” diyerek Mustafa Aksoy’a plaket takdim etti.,


Mustafa Aksoy : ''Bizim kaybımız erken oldu. Bundan dolayı da epey sarsıldık. Ne yapalım derken sessiz kalmamak istiyorduk böyle bir şeye ve önümüze bu yol çıktı. Sevgili arkadaşlarımız ve Filiz hanım sayesinde. Ege Orman Vakfı'nın büyük bir desteği var bu işte. Tabi değişik duygular içindeyim. Bir yıl geçmiş olmasına rağmen uzun süre kabullenemiyorsunuz. Bir yandan da hayat devam ediyor. İşte bu devam eden hayata bir katkısı olacak belki bu fidanların.'' diye konuştu.

Konuşmaların ardından fidanlar Oya Özgüç Aksoy anısına toprakla buluşturuldu. 


(12 Mart 2018 Pazartesi)
< Tüm Haberler

Sosyal Medyada Bizi İzleyin

Bizleri sosyal medyada da takip edebilirsiniz.

E-Bülten Kayıt

Güncel haberlerimizi takip etmek ister misiniz?

Ege Orman Vakfı Danışma Hattı

Sormak istediklerinizi ya da merak ettikleriniz için bizi arayın.

Yukarı Çık