Haberler

Doğa Eğitimine Yeni Neferler


 Ege Orman Vakfı’nın okullarda ormanlar, küresel ısınma, enerji verimliliği gibi konularda devam eden çevre eğitimlerine, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği İzmir Şubesi’nin  burs alan öğrencileri,  gönüllü öğretmenlik yaparak destek olacaklar. 

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği İzmir Şubesi yetkilileri ve öğrencileri Ege Orman Vakfı’nın Çankaya bürosunda buluşarak Vakfın gönüllü eğitimcileri Zeki Tatar ve Hasan Demiral'dan değişik hedef kitlelere uygun sunum modüllerinin aktarılmasını sağlamak üzere  eğitim aldı.  Ege Orman Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Yasemen Bilgili, küçük yaşlardan itibaren doğa ve orman sevgisinin çocuklara kazandırılması için eğitimlerin çok önemli olduğunun altını çizerek, “Ağaçlandırma faaliyetlerinin yanı sıra, her yıl gönüllü öğretmenlerimiz  ile İzmir ve çevre ilçeler, köylerdeki okullarda çevre konusunda eğitim vererek ağaç ve orman sevgisini pekiştirmekteyiz. Eğitim – Öğretim yılı başında İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne verilen eğitim izin yazısının tüm ilçedeki okullara dağıtılmasıyla okulların talebi doğrultusunda , “Ormanlar, Ormanların Yararları, Ormansızlaşmanın Sonuçları, Küresel Isınma, Geri dönüşüm, Suyun Önemi” konularında farkındalık eğitimleri vermekteyiz. Eğitimler dersliklerde kuramsal ve ormanlık alan ile fidanlıklarda uygulamalı olarak yapılmaktadır.


Ege Orman Vakfı olarak gönüllü öğretmenlerimiz ile birlikte 23 yılda yaklaşık 700 bin öğrenciye doğa eğitimi verdik. Eğitim programlarımız tüm hızıyla  devam ederek, doğanın korunması amacıyla gerekli bilgi ve deneyimler  uygulamalı olarak aktarılmaktadır. Eğitimlerimizde;  doğal süreçlerin öğrenilmesi, doğada vakit geçirerek doğal dengenin anlaşılmasının sağlanması, doğa-insan ve koruma- kullanma etkileşiminin güçlendirilmesi sureti ile doğa bilincinin oluşturulması konularında faaliyetler yapılmaktadır. Bugün burada bulunan gençlerimizde bir misyon üstlenerek gönüllü öğretmenimiz olacaklar. Eğitimleri ne kadar yaygınlaştırırsak çarpan etkisinide yükseltiririz. Gençlerin bu konuda bilinçli olması, Vakfımıza  ve doğaya destek vermesi bizim için çok önemli.'' diye konuştu.


(27 Şubat 2018 Salı)
< Tüm Haberler

Sosyal Medyada Bizi İzleyin

Bizleri sosyal medyada da takip edebilirsiniz.

E-Bülten Kayıt

Güncel haberlerimizi takip etmek ister misiniz?

Ege Orman Vakfı Danışma Hattı

Sormak istediklerinizi ya da merak ettikleriniz için bizi arayın.

Yukarı Çık