Haberler

Aktif Felsefe, Cemile Akbinar’ı fidanlarda yaşatacak


29 yıldır felsefe, kültür ve gönüllülük alanlarında çalışmalar yapan Aktif Felsefe grubu, Ege Orman Vakfı ile işbirliği yaparak, 3 ay önce 46 yaşında iken vefat eden üyeleri Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı Eğitim Hemşiresi Cemile Akbinar anısına yedi yüz fidanlık koru oluşturdu. Tire-Yeğenli ağaçlandırma sahasında oluşturulan koruda düzenlenen fidan dikim töreninde 70’in üzerinde gönüllü gün boyu fidan dikti.  

Fidan dikim töreninde Ege Orman Vakfı Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Sırma Buğdaycı, Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Buğdaycı, “ Dört yıldır çalışmalarımıza sürdürülebilir olarak destek oluyorsunuz. 4 yılda Aktif Felsefe Gönüllüleri olarak toplam 4 bin fidana can verdiniz. Bu koruyu kaybettiğiniz üyeniz Cemile Hemşire anısına oluşturdunuz. Yitirdiklerimizi fidanlarda yaşatma düşüncemize sahip çıktığınız için sizlere ve bu korunun oluşmasında büyük emeği geçen İzmir Devlet Tiyatrosu Müdürü Levent Ulukut’a teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.  
 
Aktif Felsefe Bornova Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Semra Şen:“Doğanın bir parçası olarak doğaya katkıda bulunmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu yıl korumuzu kaybettiğimiz arkadaşımız Cemile Akbinar anısına oluşturduk. Cemile burada 700 fidanda yaşayacak. Korumuzu oluştururken, İzmir Devlet Tiyatrosu Müdürü Sayın Levent Ulukut’un bizleri gönüllü çalıştırması ile bir tiyatro oyunu sahneledik. Oyunu izlemek isteyenler bilet almak yerine fidan bağışında bulundular. Sayın Levent Ulukut’a çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Ege Orman Vakfı Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Sırma Buğdaycı, Vakfın ağaçlandırma faaliyetlerini uzun süredir destekleyen gruba teşekkür ederek  Aktif Felsefe Bornova Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Semra Şen’e ve İzmir Devlet Tiyatrosu Müdürü Levent Ulukut’a plaket takdim etti.  

Konuşmaların ardından fidanlar toprakla buluştu.


(13 Şubat 2018 Salı)
< Tüm Haberler

Sosyal Medyada Bizi İzleyin

Bizleri sosyal medyada da takip edebilirsiniz.

E-Bülten Kayıt

Güncel haberlerimizi takip etmek ister misiniz?

Ege Orman Vakfı Danışma Hattı

Sormak istediklerinizi ya da merak ettikleriniz için bizi arayın.

Yukarı Çık