Haberler

Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu 502 fidana hayat verdi


Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu, Ege Orman Vakfı ile işbirliği yaparak Tire-Yeğenli ağaçlandırma sahasında 502 fidanlık koru oluşturdu.

Oluşturulan koru için ağaçlandırma alanında fidan dikim töreni düzenlendi. Törene Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Faruk Yücel, öğretmenler ve idari personel katıldı.

Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile Tire-Yeğenli ağaçlandırma sahasında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Faruk Yücel: “Bir eğitim kurumu olarak bizim görevimiz ve amacımız öğrencilerimizi ve çalışanlarımızı bilinçlendirmek. Topluma ve çevreye karşı duyarlı bireyler yetiştirmek bu görevlerimiz arasındadır. Çünkü topluma karşı sorumluyuz. Bizler de doğanın bir parçası olduğumuz için onun dengesini korumamız çok önemlidir. Bu koru okulumuz için gelecek nesillere en büyük yatırımımız olacaktır.” dedi.

Konuşmaların ardından Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, günün anısına Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Faruk Yücel'e plaket takdim etti. Ardından fidanlar toprakla buluşturuldu.    


(24 Ocak 2018 Çarşamba)
< Tüm Haberler

Sosyal Medyada Bizi İzleyin

Bizleri sosyal medyada da takip edebilirsiniz.

E-Bülten Kayıt

Güncel haberlerimizi takip etmek ister misiniz?

Ege Orman Vakfı Danışma Hattı

Sormak istediklerinizi ya da merak ettikleriniz için bizi arayın.

Yukarı Çık